palenie papierosów

Przyczyny, Występowanie, Objawy, Diagnostyka, Leczenie, Zapobieganie

Moderator: emilia

palenie papierosów

Postprzez zmartwiona » 23 Wrz 2008 13:35

wyczytałam na jednym z forów że niemowlę nie może przebywać w zadymionym pomieszczeniu bo może to nasilać objawy kolki - ale u nas nie da się tego wyeliminować ponieważ mieszkamy razem z moimi rodzicami w ich mieszkaniu i rodzice nie chcą słyszeć nawet o rzuceniu palenia, czy ktoś słyszał czy to ma rzeczywiście taki znaczący wpływ na występowanie kolki u niemowląt

zmartwiona
zmartwiona

Re: palenie papierosów

Postprzez jacezia » 30 Wrz 2008 15:22

Wyprowadźcie się z dzieckiem. Nawet jeśli dziecko nie wdycha bezpośrednio dymu to z piersi wyssie to co Ty się nawdychasz. Ja bym wywalił rodziców na balkon albo się wyprowadził. Jeśli dziadkom zdrowie dziecka jest obojętne to tym bardziej.
jacezia

Postprzez emilia » 01 Paź 2008 11:30

w takich okolicznościach powinniście zdecydować się na spokojną i szczerą rozmowę z rodzicami - niestety palenie tytoniu wpływa negatywnie nie tylko na występowanie kolki jelitowej. Przygotujcie się do rozmowy z rodzicami zapoznając się z negatywnymi skutkami palenia tytoniu na niemowlę - znajdziecie ich dużo w internecie - ja choćby przytoczę tylko te które dotyczą właśnie kolki jelitowej:
Należy pamiętać,że zarówno matka karmiąca ani osoby przebywające w otoczeniu dziecka nie mogą palić tytoniu, ( u dzieci matek palących powyżej 15 papierosów na dobę w czasie ciąży i po porodzie, ryzyko wystąpienia kolki wzrasta dwukrotnie /cyt. z: http://www.poradnikmedyczny.pl/
Powszechnie wiadomym jest że nie musimy być aktywnymi palaczami - mówi się również o paleniu biernym - (ci którzy przebywają w zadymionych pomieszczeniach) - żeby zatruwać organizm dymem tytoniowym.
Porozmawiajcie z rodzicami - może przekonacie ich do rzucenia palenia - w końcu powód jest ogromny- dobro wnuka - a jeśli nie to niech chociaż zobowiążą się do palenia na balkonie
pozdrawiam i życzę sukcesu w negocjacjach
emilia
emilia

Dołączenie: 22 Sie 2008 10:50

Postprzez kinga » 09 Paź 2008 14:17

mój mąż pali papierosy od kiedy mamy naszego synka wychodzi na balkon ale i tak dalej śmierdzi czy ten zapach też ma wpływ na dziecko
kinga

Postprzez julita » 10 Gru 2008 14:53

mój mąż rzucił palenie jak zaszłam w ciążę - w końcu powód był cudny mała fasolka u mnie w brzuszku - jak się potem okazało jego syn - niestety mój teść pali ale podobnie jak twój mąż wychodzi na balkon - no cóż nie wszystkich nam się uda zmienić - dobrze że nie pali przy dziecku
julita
julita

Postprzez ciekawe » 03 Wrz 2009 10:47

gdzieś czytałem że palenie papierosów przyspiesza perystaltykę jelit a kolka jest na skutek zastojów gazów w brzuszku oczywiście nie namawiam do palenia przy dzieciach
ciekawe

Postprzez emilia » 12 Lut 2010 12:50

układ pokarmowy - małe dawki pobudzają perystaltykę jelit a wyższe opóźniają perystaltykę powodując zwolnienie opróżniania z żołądka
natomiast - w dymie tytoniowym znajduje się ponad 4000 różnych substancji, wiele o działaniu toksycznym, mutagennym (uszkadzającym DNA), teratogennym (uszkadzającym płód), kancerogennym (powodującym rozwój nowotworów).
Substancje te znajdują się w dwóch frakcjach dymu: gazowej oraz cząsteczkowej zawieszonej w wodzie tworzącej tzw. ciała smołowate. Niektóre z nich działają jedynie miejscowo w jamie ustnej, drogach oddechowych podczas gdy inne po wchłonięciu do układu krążenia wywierają działanie na większość tkanek i organów człowieka. Do najważniejszych składników dymu tytoniowego należą:
nikotyna - alkaloid występujący w liściach i korzeniach tytoniu. Stosowana w medycynie, garbarstwie oraz jako składnik preparatów owadobójczych.
emilia

Dołączenie: 22 Sie 2008 10:50

Powróć do Podziel się swoim doświadczeniem

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość